Tempo,Ev Egzersizleri A Serisi turu için 17,5 milyon dolar topladı

tempo-yapay-zaka-a-serisi

   Tempo, A Serisi turu için 17,5 milyon dolar topladığını ve bu yaz nakliye yapmaya başlayacak olan sistemi için ön sipariş almaya başlayacağını açıklayan pakete katılan en son şirket.

   Canlı ve isteğe bağlı güç ve yüksek yoğunluklu aralıklı eğitim dersleri sunan Tempo, ev egzersizlerini kişisel egzersiz seansları gibi yapmak için yapay zeka kullanır.

   Şirketten yapılan açıklamaya göre, sistemin sensörleri kullanıcıların hareketlerini tarar ve ilerlemelerine göre kullanıcılar için egzersiz hazırlamak için makine öğrenimini kullanır. Tempo, bir kullanıcının temsilcilerini sayar, ağırlıklar önerir ve bir kullanıcının tekniği için gerçek zamanlı düzeltmeler sağlar – saatlik saatlik maliyet olmadan kişisel bir eğitmene sahip olmanın temel avantajları.

   Tempo CEO’su Moawia Eldeeb, Crunchbase News’e verdiği röportajda, “Gerçek çığır açan şey, insanların evde etkili ve güvenli bir şekilde çalışmalarına yardımcı olmaktır,” dedi. “Ve bunu yapabilmek için eğitmen gerek.”

   Elpoeb , Tempo sisteminin öncüsü SmartSpot‘un aslında tüm ürün için veri toplama süreci olduğunu söyledi. SmartSpot yaklaşık üç yıldır spor salonlarındaydı ve Tempo’nun AI’sını beslemek için 1 milyondan fazla seans yakaladı.

   Tempo’nun sistemi, diğer birçok teknoloji özellikli ev fitness ekipmanı gibi ucuz değildir. Tüm istasyonun fiyatı 1.995 $ ve aylık içerik aboneliği 39 $.

   Bağlı fitness, genel olarak VC fonunda bir milyar dolardan fazla para alan popüler bir alandır . Peloton, özel bir şirket olarak 994 milyon dolardan fazla topladığı için paketi yönetiyor.

   Eldeeb, Tempo’yu ayıran şeyin kişisel eğitim yönü olduğunu söyledi. Sadece ekranda bir antrenman izlemek ve hareketleri yansıtmak değildir; Tempo, formları yanlışsa kullanıcıları düzeltir, böylece hareketleri güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirir.

   “Evde VHS ve dambıl bulundurmak arasındaki fark nedir?” Eldeeb diğer bağlantılı fitness sistemlerinden bahsetti. “Daha hoş bir tasarımla paketliyorsunuz. Ama bu 21. yüzyıl, çığır açıcı olmalı. ”

   Canlı dersler sırasında, eğitmenler ayrıca kullanıcıların nasıl hareket ettiklerini görebilecekleri panolara sahiptir. Diyelim ki, sınıfın yüzde 20’si yanlış bir hareket yapıyorsa, eğitmen tüm sınıfı uyarabilir.

   Tempo, A Serisi için 10 yatırımcı kurdu ve birçoğu ürünü denemek için şirketin ofisine geldi. Şirket, sekiz dönemlik dönemle sonuçlandı ve Tempo, nihayetinde şirketin “uzun mesafe içindeydi” ve zindelik tutkusu olduğunu hissettiği yatırımcıları seçti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *