HAULHUB İNŞAAT TEKNİK GİRİŞİMİ

HAULHUB

Boston'un HaulHub, İnşaat Teknik Girişimi, T. Rowe Price & Dayanıklı sermaye'den 30 milyon dolar topladı

    Ağır inşaat endüstrisinin taşımacılık yönetimine yaklaşımını modernleştirmeye odaklanan Boston bölgesi girişimi HaulHub, B Serisi finansmanında 30 milyon dolar topladı.

   Rowe Price Associates ve Dayanıklı Sermaya Ortakları LP,HaulHub’ın 2015 başlangıcından bu yana toplam 35 milyon dolara ulaşan yatırıma önderlik etti. Lead Edge Capital, Kasım 2018’de 5 milyon dolarlık tohum turuna liderlik etti.

   Joe Spinelli söyledi Boston Globe o bir inşaat firması sahibi olarak kendi ihtiyaçlarını karşılamak için şirket başladığı geçen yıl.

   Özellikle, Spinellli Globe’a HaulHub’ı “bir teknoloji şirketi kurmanın ışıltısı ve şöhreti” için bulamadığını söyledi. Bunun yerine, R. Bates & Sons Construction’da yönetici olarak, işi için “ihtiyaç duydu”.

   Peki HaulHub tam olarak ne yapıyor? Dünya bunu bir çeşit “Damperli kamyonlar için Uber” olarak nitelendirdi.

   Ancak şirkete göre, bunun ötesine geçiyor. Kendi deyimiyle HaulHub, bulut tabanlı SaaS taşıma çözümünün “ülke çapında üreticiler, yükleniciler ve taşıyıcılar için malzeme teslimatlarının kapasitesini, verimliliğini ve şeffaflığını” artırdığını söylüyor. Diğer bir deyişle, şirketin amacı malzemelerin teslim edilme, sermaye varlıklarının konuşlandırılma, vardiyaların planlanması, envanter yönetilmesi ve mürettebatın işe alınma şeklini iyileştirmektir. Bunu ağır inşaat şirketlerinin teknolojiyle “yalın” çalışmasına yardımcı olarak yapar.

   HaulHub yaptığı açıklamada, “Ülke çapında binlerce şantiyede ve tesiste üreticiler, yükleniciler ve taşıyıcılar için nakliye, dijital ve elektronik bilet satışına güç veriyoruz,” dedi.

   Spinelli, Globe’a, inşaat şirketinin birlikte çalıştığı tüm nakliye kamyonlarının ve cep telefonu numaralarının bir veritabanını oluşturarak başladığını söyledi. Acil ve yoğun ilgiden etkilendi.

   HaulHub, kolaylaşmaya yardımcı olduğu her geziden bir kesinti yaparak ve malzeme üreticileri, nakliyeciler ve inşaatçılar arasındaki etkileşimi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için yazılımı lisanslayarak para kazanır.

Yatırımcılar

   Dayanıklı Sermaye Ortakları CEO’su Henry Ellenbogen , inşaat sektörünün dijital bir dönüşüm sürecinin en önemli noktasında olduğuna inanıyor.

   “HaulHub’ın müşterileri, ortakları ve ekibi için değer yaratmak ve çok daha büyük bir iş kurmak için doğru ekibe, teknolojiye ve pazar deneyimine sahip olduğuna inanıyoruz,” dedi Ellenbogen. Rowe Price’dan Andrew Davis’e göre, HaulHub dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından birinde gerçek ve yaygın bir ihtiyaca adım attı.

   Şirket, yeni sermayenin mühendislerin işe alınmasına ve ulaşım yönetimi platformunun yeteneklerini genişletmeye gideceğini söylüyor. Boston Business Journal’a 30 kişilik ekibini yeni sermayeyle ikiye katlamayı planladığını söyledi .